Alacak Sigortası BT altyapısı gayet iyi çalışıyor

Bu yılın başında hayata geçirilen Devlet Destekli Alacak Sigortası’nın teklif ve poliçeleşme süreçlerini yürüten Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Genel Müdürü Murat Hakseven, SBM Bünyesindeki Alacak Sigortası BT altyapısının gayet iyi çalıştığını belirtti.

Sigortamedya Özel

2019 yılının başında hayata geçirilen Devlet Destekli Alacak Sigortası’nın küçük ve orta boy işletmeler (KOBİ) tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Genel Müdürü Murat Hakseven, SBM Bünyesindeki Alacak Sigortası BT altyapısının gayet iyi çalıştığını belirtti.

KOBİ’leri ekonomik kayıplardan korumak amacıyla 2019 yılı başında çıkarılan Devlet Destekli Alacak Sigortası’nın teklif, poliçeleşme ve hasar ihbar girişi, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bilişim altyapısı üzerinden yürütülmektedir. KOBİ’lerin kârlı olarak büyümesine yardımcı olmak amacıyla satışlarından doğan vadeli alacaklarının ödenmeme durumunun korunması için devlet desteğinin de yer aldığı Alacak Sigortası projesinin SBM bünyesinde tamamlandığına dikkat çeken Hakseven, “Alacak Sigortası beklenenin üzerinde ilgi gördü. Bu poliçe ile birlikte KOBİ’lerin alacaklarından kaynaklanan risklerinin çek, ipotek yerine sigorta güvencesine alınması öngörülüyor. Alacak sigortası ürününün teklif ve poliçeleşme süreçleri SBM ekranlarından yürütülüyor.