Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası ve Halk Sigorta’nın katılımı ile 7 Mart 2019’da Kastamonulu Kobilerimiz ile buluştuk.

Ankara Sanayi Odasında (ASO) gerçekleşen ve Ankara’daki sanayi dünyasının büyük ilgi gösterdiği “Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi Bilgilendirme Toplantısı” ardından    7 Mart 2019 tarihinde Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) ev sahipliğinde Banka  Yetkilileri ve Sigorta Acentelerine yönelik Alacak Sigortası tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya KATSO Başkanı Sn. Oğuz FINDIKLIOĞLU, Halk Sigorta A.Ş. Ankara Bölge Müdürü Sn. Mehmet TUNÇ ve Halk Sigorta Alacak Sigortaları Müdürlüğünden Sn. Fehmi Gökhan GÜRSOY katılım sağladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Sn. Fındıklıoğlu’nu takiben Halk Sigorta Temsilcileri Sayın TUNÇ ve Sayın GÜRSOY sistemin dünyada var olduğunu, Türkiye’de ilk defa Halk Sigorta ile çıkış yaptığını ve Devlet Desteğinin ürünün en büyük ve belirleyici özelliği olduğuna dikkat çekti. Halk Sigorta’nın yöneticisi olduğu sistemde Kobilerimizin vadeli satışlarından doğacak tahsilat risklerinin Alacak Sigortası ile teminat altına alınabildiğini paylaştı.