Özel Riskler Yönetim Merkezi Sektörün İhtiyaçlarına Çözüm Üretecek

Özel Riskler Yönetim Merkezi Sektörün İhtiyaçlarına Çözüm Üretecek
Paylaş

Özel Riskler Yönetim Merkezi’nin yeni dönemde adeta bir Ar-Ge merkezi olarak çalışacağını ifade eden Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, teminat bulunmasında zorluk yaşanan risklere Merkez sayesinde teminat sağlanacağını, bunun yanı sıra mevcut havuzlarda da hayata geçirilecek çeşitli düzenlemeler ile sigortalıların hayatının kolaylaştırılacağını ifade etti.

Geçtiğimiz ay sigorta sektörü için pek çok önemli gelişmeye sahne oldu. Bunlardan biri de Olağan Dışı Riskler Yönetim Merkezi’nin Özel Riskler Yönetim Merkezi adını alarak tüzel kişiliğe kavuşturulmasıydı. Devlet Destekli Alacak Sigortasının bankalar nezdinde teminat olarak kabul edilmesiyle beraber Merkez yeni bir yapıya da kavuşmuş oldu. Teminat bulunmasında zorluk yaşanan riskler için sigorta havuzlarının yönetimini üstlenen Merkezin mevcut yönetimini Türk Reasürans sağlıyor. Sigortacı Gazetesi’nin yeni yapılanmayla ilgili sorularını yanıtlayan Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, Merkezin adeta bir Ar-Ge merkezine dönüştürüleceğini söyledi. Eren, sigorta sektöründe teminat bulunmasında zorluk yaşandığı tespit edilecek riskler için sigorta havuzlarının oluşturulmasının yanı sıra mevcut havuzlarla ilgili sürekli iyileştirmeler yapılacağını belirtti.

sigortaci-gazetesi-07062021-1654169757

Sigortacı Gazetesi - 07.06.2021

Uzmanımızdan
Destek Alın
Aradığınız bilgiyi bulamadınız mı? Devlet Destekli Alacak Sigortası hakkında daha fazla bilgiye Destek Merkezi'miz üzerinden ulaşabilirsiniz.
Bilgi Al
İletişim Formu