Türk Reasürans Alacak Sigortasını KOBİ Üstü Segmente de Sunacak

Türk Reasürans Alacak Sigortasını KOBİ Üstü Segmente de Sunacak
Paylaş

Zorlu ekonomik koşullarda iyice önem kazanan "KOBİ"lere yönelik Devlet Destekli Alacak Sigortası (DDAS)" yaygınlaşmayı sürdürürken, Türk Reasürans Genel Müdür Yardımcısı Ali Sertaç Canal, "Alacak sigortasını, KOBİ üstü segmente de Türk Reasürans olarak sunağız" diyor. Türkiye'de 18 TL'nin üzerini zorlayan dolar TL kuru, yüksek enflasyon ve artan ekonomik belirsizlikler, farklı sektörlerdeki birçok işletmeyi; özellikle de küçük ve orta büyüklükteki (KOBİ) işletmeleri derinden etkiliyor.

Bireylerin satın alma gücündeki azalmaya bağlı olarak ürünlenne yönelik talep düşüşü yaşayan KOBİ'ler, alacaklarını tahsil edememe riski ile de karşı karşıya. Mevcut ekonomik konjonktürde, söz konusu işletmeler için sigorta, özelikle de "Devlet Destekli Alacak Sigortası" (DDAS), can simidi olarak karşımıza çıkıyor. Türk Reasürans'ın yönetimindeki Özel Riskler Yönetim Merkezi'nin (ÖRYM) bünyesinde bulunan ve KOBİ'leri yurt içi alacaklarını tahsil edememe riskine karşı güvence altına alan DDAS yeniden yapılandırıldı. Tüm KOBİ'lerin sistemden yararlanması adına ciro kriteri artırıldı. Türk Reasürans, ayrıca KOBİ üstü segmente de alacak sigortasını sunmak için çalışmalara başladı. Devlet Destekli Alacak Sigortası'nın her geçen gün önemi artıyor DDAS'daki yeni yapılanma ve DDAS ile ilgili değişiklikler 29 Temmuz'da sigorta ve reasürans brokerlerinin bir araya geldiği bir etkinlikte tanıtıldı. 

hayatimiz-sigortali-220801-1666351483Hayatımız Sigortalı Dergisi

01 Ağustos 2022 Pazartesi

Uzmanımızdan
Destek Alın
Aradığınız bilgiyi bulamadınız mı? Devlet Destekli Alacak Sigortası hakkında daha fazla bilgiye Destek Merkezi'miz üzerinden ulaşabilirsiniz.
Bilgi Al
İletişim Formu